Pražská policie chystá v souvislosti se čtvrtečním fotbalovým utkáním v Edenu bezpečnostní opatření

08.11.2018
Ilustrační foto
Pražská policie chystá z důvodu konání čtvrtečního fotbalového utkání Evropské ligy mezi mužstvy SK Slavia Praha a FC Kodaň bezpečnostní opatření, jehož cílem bude zajistit bezproblémový průběh této akce.

Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. Policisté budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Stadion Eden bude pro fanoušky otevřený od 19. hodin a zápas začne o dvě hodiny později.

Policisté budou již v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu. Velmi pravděpodobně se budou fanoušci hostujícího týmu pohybovat ve čtvrtek přes den v okolí Staroměstského a Václavského náměstí. Je předpoklad, že se pak okolo 17. hodiny budou přesouvat metrem do zastávky Strašnická s následným pochodem na stadion.

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i několik desítek strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.

Nutno také zmínit, že parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené, proto prosí policisté návštěvníky fotbalového utkání, aby nechali svá vozidla doma a v co největší možné míře využili městskou hromadnou dopravu. Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí stadionu s velkou pravděpodobností tvořit kolony, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Prahy