Nehoda nákladních vozidel dnes dopoledne uzavřela dálnici D1 ve směru do Prahy

02.08.2018
Ve čtvrtek 2. srpna v půl deváté byla na linku tísňového volání oznámena dopravní nehoda několika nákladních vozidel na brněnské dálnici D1 poblíž kilometru 18,5 ve směru do Prahy.  V době příjezdu hasičů už byly osoby mimo vozidla - jedné vážně zraněné osobě poskytovali pomoc okolo jedoucí řidiči.

Hasiči společně se zdravotnickými záchranáři si zraněného ihned převzali do své péče. Vzhledem k závažnosti poranění byl na místo vyslán také vrtulník, který posléze pacienta transportoval do jedné z pražských nemocnic. Hasiči dále provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření na havarovaných kamionech. Protože po nehodě začal unikat olej z přepravovaného nákladu, vytvořili hasiči ze sorbentu provizorní hráz a následně vyteklý olej odčerpali.

Po celou dobu zásahu byla dálnice ve směru do Prahy zcela uzavřena, neprůjezdný byl i levý jízdní pruh v opačném směru do Brna, do kterého zasahoval jeden z nabouraných kamionů. Částečně obnovit provoz odstavným a pravým pruhem se podařilo krátce před polednem, před třináctou hodinou byly zprůjezdněny i zbývající dva pruhy.
Převzato ODTUD
Aktuálně z Prahy